+ BLOG

Z życia rekrutera w firmie technologicznej, czyli…DCG od kuchni

zjedź niżej
Z życia rekrutera w firmie technologicznej, czyli…DCG od kuchni

Dzień dobry! Magdalena Klupińska, DCG – to pierwsze słowa, jakie wypowiadam zawsze dzwoniąc do kandydata. Kandydata z branży IT oczywiście – bo w tym obszarze rekrutuję na co dzień. Dlaczego zdecydowałam, że będę pracować i rozwijać się właśnie w tej firmie, pod tą konkretną marką? Co daje mi praca w DCG i dlaczego od samego początku polecam to miejsce znajomym rekruterom? Odpowiem na te pytania na podstawie doświadczenia zgromadzonego przez ostatnie pół roku – bo dokładnie tyle trwa moja przygoda w Diverse CG.

 

 

To, co podoba mi się tutaj najbardziej, to bardzo wysoki poziom warsztatu pracy rekruterów - przykuło to moją uwagę od razu, już pierwszego dnia. Nacisk na stały kontakt z kandydatem, przejrzystość procesu, sprawna komunikacja i obowiązkowy feedback to podstawa pracy tutaj. Te wartości bardzo mocno wpływają na to, jak postrzegają nas kandydaci i klienci, co w dłuższej perspektywie pozytywnie wpływa na wyniki. Mogę bez wahania odnawiać kontakty z kandydatami z poprzednich rekrutacji, bez obaw o urazy czy złe relacje. Jest dokładnie odwrotnie – niejeden specjalista IT z uśmiechem i sympatią godzi się na rozmowę na bazie pozytywnych doświadczeń z DCG w roli głównej.

 

Kolejna sprawa to utrzymywanie długotrwałych relacji z naszymi kontraktorami nie tylko podczas rekrutacji, lecz także po udanym zatrudnieniu. Moja rola nie kończy się na znalezieniu najlepszej oferty i szczęśliwym sfinalizowaniu kontraktu. To także do mnie należy późniejsza opieka nad nim – czuwam nad sprawnym przepływem dokumentów oraz dbam o zadowolenie i satysfakcję z warunków pracy. Jeśli zdarzy się tak, że projekt u klienta się kończy, jestem w stanie pomóc w znalezieniu nowego zatrudnienia.

 

Mam takie możliwości, bo o dobrą pracę dla specjalisty z branży IT w DCG nie jest trudno. Nasza oferta jest naprawdę bogata, rekrutujemy dla szerokiej gamy znanych firm ze zróżnicowanych obszarów rynku. Nie ograniczamy się też do rejonu warszawskiego – jesteśmy w stanie zaproponować role w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach czy Małopolsce. I nie jest to nasze ostatnie słowo!

 

Wyzwań zatem nie brakuje, a podejmujemy je wspólnie z dwoma zespołami sprzedaży ulokowanymi w Warszawie oraz Gdańsku. To oni dbają o dostarczanie nam nowych i coraz to ciekawszych projektów do realizacji. Wspierają nas także w poszukiwaniach – dzielą się informacjami, dobrą radą i feedbackiem od klienta na czas.

 

W każdej pracy ważna jest atmosfera. W końcu tutaj spędzamy sporą część naszego życia. W DCG jest miło, twórczo, pozytywnie. DCG dba o dobre relacje między nami organizując nasze wspólne spotkania i wyjazdy integracyjne – ostatnio spędziliśmy 3 dni w Jabłoni na Mazurach. To urokliwy zakątek niedaleko Pisza, gdzie mogliśmy bliżej się poznać i świetnie bawić.

 

Czy w Diverse CG można rozwinąć skrzydła?  Z pewnością tak. Firma zapewnia bogaty pakiet szkoleń, ale daje też możliwość spróbowania swoich sił podczas spotkań czy na callu z klientem. Doświadczeni Team Leaderzy są dobrze przygotowani na przyjęcie do grona DCG kolejnych osób. Ogromną wartością dla osób dołączających do zespołu jest onboarding, w ramach którego nowa osoba otrzymuje aż 10 szkoleń ze wszystkich obszarów oraz mnóstwo użytecznych wskazówek z zakresu metodyki pracy i warsztatu rekrutera. Uczymy się m.in. pracy na wspólnej bazie kandydatów, przyswajamy wiedzę z  administracji (rodzaje umów, prawne aspekty zatrudnienia) oraz RODO. Najwięcej jednak daje nauka od siebie nawzajem – a jest od kogo czerpać wiedzę.

 

Na co dzień pracujemy w nowoczesnych biurach w stolicy i Trójmieście. W Gdańsku jest to nowe biuro w Alchemii Gdańsk z widokiem na Uniwersytet Gdański, a w Warszawie mamy do dyspozycji przepiękne biuro w pobliżu Krakowskiego Przedmieścia. Czekają tu na nas komfortowe biurka, solidnie wyposażone sale konferencyjne oraz elegancka i wygodna przestrzeń wspólna, gdzie w przerwach od pracy pijemy pyszną kawę, a czasem gramy w bilard. To tutaj regularnie spotykamy się na spotkaniach z cyklu Prosecco Afternoon, a raz w miesiącu zapraszamy naszych kontraktorów na degustację browarów rzemieślniczych w ramach DCG Craft Meeting. Jest to nasza nowa inicjatywa, a jej cel to lepsze poznanie się i budowanie bliższych i mocniejszych relacji.

 

Obecnie otwieramy nasze rekrutacyjne drzwi dla nowych osób, które chcą rozwijać się w rekrutacji IT zasilając nasze zespoły w Warszawie i Gdańsku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby doświadczone jak i na te, które dopiero zaczynają swoją rekrutacyjną drogę. Oferujemy dowolną formę współpracy. Studentom oferujemy indywidualne i elastyczne podejście do formy zatrudnienia – jeśli pojawi się potrzeba wcześniejszych wyjść na zajęcia, na pewno nie będzie stanowiło to problemu.

 

Na zakończenie mojej opowieści, której celem jest przybliżenie naszej rekrutacyjnej rzeczywistości, chciałabym zachęcić do kontaktu i przesłania nam swojego CV osoby, które widzą swoją przyszłość w rekrutacji IT. Dołącz do nas i rozwijaj się z nami! #ITmatters #DCG

HR
Zobacz również

Dane spółki: Diverse CG Sp. z o.o. Sp.k., ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa                                                     

REGON: 141316780

NIP: 5222877930

KRS: 0000733458

Obserwuj nas: